Święto Drzewa

Od wielu lat nasze przedszkole realizuje programy związane z edukacją przyrodniczą, ekologiczną. Coroczne obchody Dnia Drzewa wpisują się w działania na rzecz naszego otoczenia.

W tym roku przedszkolaki uczciły to Święto poprzez udział w różnych działaniach. Każda grupa prezentowała swoje pomysły, aktywności , które odbyły się w sali lub ogrodzie przedszkolnym. Dzieci słuchały ciekawych opowiadań o drzewach, wykonały różnymi technikami prace plastyczne – prezenty dla drzewa, malowanie w ogrodzie drzew na sztalugach, malowanie na folii, miały okazję przejść po przyrodniczej ścieżce sensorycznej składającej się z żołędzi, kasztanów, kory drzewa, gałązek sosny, wrzosów oraz liści. Uczestniczyły w zabawach i zajęciach, podczas których nie tylko poznawały i rozróżniały różne gatunki drzew, ich owoce i nasiona, ale też uczyły się liczyć, tworzyć rytmy , poznawać zjawiska przyrodnicze, Nie zabrakło ulubionych zabaw przedszkolaków , slalom pomiędzy drzewami, śpiew, zabawy z darami przyrody.

Iwona Grzybowska

Alicja Włoś