Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane odświętnie w barwach biało- czerwonych. Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Iwona Grzybowska, która powitała wszystkie dzieci oraz personel przedszkola, krótko nawiązała do wydarzeń z historii naszego kraju, następnie został odśpiewany hymn Polski.

Podczas uroczystości dzieci zostały zapoznane z symbolami narodowymi naszego kraju, obejrzały wyświetlony na dużym ekranie krótki film edukacyjny pt . ,, Polskie Symbole Narodowe, wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę ,, Jestem Polką i Polakiem".

Główną częścią uroczystości było zaprezentowanie pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z grupy ,, Chochliki" oraz chóru ,, Alema8". Przedszkolaki zaśpiewały pieśń ,, Serce w plecaku", natomiast chór zaprezentował składankę pieśni patriotycznych. Nad oprawą czuwała pani Monika Maciejewska, która jest dyrygentem chóru.

Cała społeczność przedszkola w atmosferze powagi uczciła to ważne dla każdego Polaka święto.

Lidia Bąk, Iwona Grzybowska

12-11-2021, Agata Karwacka