Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice !!!

W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, nie mogłyśmy zorganizować tradycyjnej , uroczystej akademii dla całej społeczności przedszkolnej na zakończenie roku. Wychowankowie nie mogli spotkać swoich wychowawców, nauczycieli , swoich kolegów i koleżanek i pożegnać się z przedszkolem. Mimo zaistniałej sytuacji pragniemy do Was kochane Przedszkolaki skierować kilka słów.

Za nami kolejny rok edukacji szkolnej, nietypowy rok.

W tym uroczystym dniu zakończenia roku szkolnego, kiedy jedni wychowankowie kończą kolejny rok nauki w przedszkolu, a inni kończą edukację przedszkolną i odchodzą do szkół podstawowych. I właśnie przede wszystkim do nich, 6- latków, kierujemy dzisiejsze słowa. Drodzy 6 - latkowie– nadszedł dziś jakże oczekiwany, a z drugiej strony może niechciany dzień, dzień, w którym mieszają się dwa uczucia: radości i żalu, szczęścia i smutku– dzień ukończenia edukacji przedszkolnej. Te wspólne lata minęły tak szybko, że nawet nie zauważyliśmy kiedy. Każdy z Was dobrze pamięta, jak po raz pierwszy wstępował w mury tego przedszkola, gdy wszystko było takie nowe i nieznane… To tutaj przeżywaliście swoje pierwsze rozstania z rodzicami, pierwsze rozterki, swoje zwycięstwa i sukcesy, zżyliście się z nami, nauczycielami, a my z wami przedszkolakami – tworząc jedną wielką rodzinę. Jak to w każdej rodzinie bywa, były dni bardziej lub mniej radosne, ale zawsze wspólnie rozwiązywaliśmy nasze sprawy.

Przedszkole to nie tylko mury, zabawki, ale również ludzie czyli Wasi koledzy , koleżanki, nauczyciele, pani dyrektor i wszyscy pracownicy przedszkola.

A dziś przychodzi czas na rozstanie, ponieważ taka jest nieubłagana kolej rzeczy…

Drogie dzieci!

Przed Wami nauka w szkole podstawowej. Spotkacie nowych nauczycieli, koleżanki i kolegów. Będziecie mogli pogłębić i rozszerzyć wiedzę, którą zdobyliście w naszym przedszkolu.

Od Waszej pracowitości, zaangażowania zależeć będzie Wasz sukces w nowej szkole. W imieniu Rady Pedagogicznej i naszym własnym pragniemy Wam pogratulować osiągniętych wyników edukacyjnych i ukończenia przedszkola.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za wytrwałą pracę z dziećmi w czasie edukacji zdalnej, mamy nadzieję, że sprostaliśmy Państwa oczekiwaniom. Rodzicom dzieci kończących edukację przedszkolną serdecznie dziękujemy za kilkuletnią owocną współpracę.

A wszystkim przedszkolakom z którymi wierzymy, że spotkamy się we wrześniu życzymy: ciepłych i udanych wakacji, które będą obfitować w ciekawe wydarzenia i wspaniałe przygody. Wykorzystajcie ten czas właściwie i rozsądnie, zregenerujcie swoje siły, by we wrześniu energicznie zabrać się do pracy.

Życzymy Wam wszystkiego dobrego.

Dyrektor- Alicja Misiak

Wicedyrektor- Iwona Grzybowska