Projekt POWER ,, Przyjazna edukacja krokiem do przyszłości”

Przedszkole nr 8 im J. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie po raz kolejny realizuje w ramach akcji KA 1 ,, Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” projekt ,, Przyjazna edukacja krokiem do przyszłości”, który ma na celu podniesienie kompetencji metodycznych nauczycieli dotyczących pracy z dziećmi, w tym pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i poszerzenie kompetencji językowych w zakresie znajomości języka angielskiego.

Cele te pozwolą na doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli a przez to podniosą jakość wczesnej edukacji i opieki w naszym przedszkolu.

Nasz projekt otrzymał dofinansowanie ze środków UE oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w kwocie 109023,67 zł . Kadra naszego przedszkola przyznane dofinansowanie wykorzysta podczas 9 mobilności- szkoleń zagranicznych w następujących krajach ; tj. : Włochy, Wielka Brytania, Malta. Realizacja projektu potrwa 2 lata , od 01.10.2020r- 31.09.2022r.

Zespół realizujący projekt:

Iwona Grzybowska – koordynator projektu