Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

,, Wakacji nadszedł czas…” – Ósemkowe zakończenie roku

W czerwcu w Przedszkolu nr 8 im. J. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

Wyjątkowe uroczystości odbyły się w grupach starszych : „Wędrowniczki”, „Kubusie” oraz „ Biedronki” zaprezentowały program artystyczny , pięknie recytowały wiersze , śpiewały piosenki
i tańczyły. Zaproszeni goście nagrodzili ich gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki otrzymały upominki oraz wyjątkowe dyplomy ukończenia przedszkola.

Pozostałe grupy również uczciły koniec roku. 22 czerwca grupa „ Smerfy” wybrała się na wycieczkę do Kurozwęk , gdzie mieła okazję skorzystać z nowego placu zabaw. 24 czerwca mogliśmy podziwiać występ grupy „ Chochliki” i ich wspaniały taniec do utworu „ Endless summer.” W tym samym czasie swój występ prezentowała grupa „Jeżyki” , najmłodsze przedszkolaki.

Największy w gminie Staszów kompleks rekreacyjno – sportowy : Miejski Park im. Górników Siarkowych okazał się najatrakcyjniejszym miejscem dla grupy „ Krasnoludki”. Aleje zasadzonych jednorzędowych szpalerów w upalny dzień pozwoliły dzieciom skorzystać z przyjemnego cienia, gdzie miały możliwość odpocząć i zjeść pizzę. Przedszkolaki po aktywnej zabawie spędziły czas na placu z ogrodem sensoryczno – edukacyjnym, wspinały się po drabinkach, huśtały na huśtawkach , a największym wyzwaniem okazał się zjazd na tyrolce. W wolnej chwili dzieci podziwiały piękne kwiaty i krzewy ozdobne.

Dzień zakończenia roku szkolnego 2020/2021 był również ostatnim dniem pracy Pani Małgorzaty Wojtczak, długoletniej nauczycielki naszego Przedszkola, która zdecydowała się odejść na emeryturę. Były serdeczne podziękowania, życzenia i kwiaty. Dzieci z grupy „Słoneczka” pożegnały swoją Panią tańcem, wierszem i piosenką pod kierunkiem Pani Moniki Procyk. Chór „ALEMA 8”wykonał utwory
z repertuaru A. Majewskiej „Być kobietą” i M. Grechuty „Tyle było dni” pod kierunkiem Pani Moniki Maciejewskiej. Pani Dyrektor żegnała Panią Małgosię w imieniu własnym, wszystkich nauczycielek
i pracowników obsługowo – administracyjnych. Do życzeń dołączyli również Pan Burmistrz Leszek Kopeć, Pani Burmistrz Ewa Kondek, Rada Rodziców i Rodzice z grupy „Słoneczek”. Była to wzruszająca uroczystość: z humorem, z odrobiną melancholii, z „łezką w oku”. Mamy nadzieję, że Pani Małgosia „ocali od zapomnienia” wszystkie wspaniałe chwile spędzone w przedszkolu i czekać będzie na dni pełne niespodzianek, bo „ważne są dni, których jeszcze nie znamy, dni na które czekamy.”

Dziękujemy Dzieciom, Rodzicom, wszystkim Pracownikom Przedszkola oraz Władzom Naszego Miasta.

Życzymy wspaniałych wakacji.

Marlena Rzepa