Cele i misja

Żłobek zapewnia wszechstronny i bezpieczny rozwój wszystkim wychowankom. Dokładamy wszelkich starań, aby dziecko czuło się bezpiecznie, czuło się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Naszym celem jest dbanie o pogodny nastrój i pełną życzliwości atmosferę. Dostarczamy dziecku odpowiednich bodźców rozwojowych. Stwarzamy warunki by dzieci stawały się coraz bardziej samodzielne. Kształtujemy charakter dziecka poprzez wyrabianie życzliwego stosunku do wszystkiego i wszystkich. W swoim postępowaniu z dzieckiem staramy się stosować więcej nagród niż kar, wiedząc że więcej dobrego można osiągnąć chwaląc niż karając. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie personel jest dobro dziecka.

CO ZAPEWNIAMY NASZYM MILUSIŃSKIM...

1.ZABAWY RUCHOWE -ćwiczenia ogólnorozwojowe ćwiczenia ruchowo-naśladowcze zabawy ruchowe przy śpiewie. 2.ZABAWY DYDAKTYCZNE -czytanie bajek -oglądanie bajek -śpiewanie piosenek. 3.ZABAWY MANIPULACYJNE -budowanie z klocków -zabawy z instrumentami muzycznymi -zabawy manualne np. nawlekanie, sznurowanie -rysowanie, malowanie. 4.ZABAWY TEMATYCZNE -poznawanie owoców -poznawanie zwierząt -poznawanie roślin.

25-01-2016, Agata Karwacka