Zajęcia z języka angielskiego prowadzone metodą CLIL

Zajęcia z języka angielskiego prowadzone metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning) - metodą kształcenia przedmiotowo-językowego.

Zajęcia inspirowane szkoleniem z projektu POWER zostały przeprowadzone we wszystkich oddziałach przedszkolnych. Przedszkolaki poznały części rośliny: stem, root, leaf, leaves, flower, seeds w języku angielskim. Dowiedziały się jakie są etapy wzrostu słonecznika w oparciu o historyjkę: "Little brown seeds". Starsze przedszkolaki dodatkowo miały za zadanie ułożyć obrazki w odpowiedniej kolejności wynikającej z historyjki. Wypowiadały się o częściach rośliny używając zwrotu “A sunflower has got a ....", odnajdywały części rośliny wypowiedziane przez nauczyciela i układały z nich swój słonecznik.

Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach prowadzonych tą metodą, wzbogaciły zasób słownictwa angielskiego jak również swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej.

Alicja Włoś

25-11-2019, Agata Karwacka