Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu nr 8

„Kształtowanie młodych umysłów wymaga wielkiego serca” - to hasło przewodnie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanej 12 października w Przedszkolu nr 8 im. J. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie.Przybyłych gości, pracowników przedszkola i dzieci powitała Pani Dyrektor Alicja Misiak, która podziękowała współpracownikom za trud włożony w wychowanie i opiekę nad dziećmi oraz sprawne funkcjonowanie placówki. Następnie dzieci z grupy „Jeżyki” zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, wierszami i piosenkami okazały wdzięczność Pani Dyrektor, nauczycielkom, terapeutkom i pracownikom obsługi za codzienny wysiłek i zaangażowanie włożone w pracę.Kolejnym punktem programu był występ chóru „ALEMA8”, który zaśpiewał mix utworów dedykowanych pracownikom oświaty. Zgromadzone dzieci i przedstawiciele Rady Rodziców mogli zobaczyć efekty zagranicznych kursów podnoszących kompetencje metodyczne i językowe nauczycieli, dzięki którym dzieci uczą się języka angielskiego podczas każdej aktywności w przedszkolu. Pani Dyrektor wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy wychowawczo-dydaktycznej, otrzymały je Panie: Kamila Kobryn-Jacak, Agnieszka Strzałka, Alicja Włoś, Justyna Lis, Marlena Rzepa, Edyta Słomka, Monika Procyk. Nauczyciele naszego Przedszkola otrzymali również nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Staszów: były to Panie: Lidia Bąk, Alicja Misiak, Ewelina Toporowska, a Pani Iwona Grzybowska otrzymała nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Pani Edyta Kargulewicz została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców złożyła piękne życzenia wszystkim pracownikom przedszkola.

Alicja Włoś

04-11-2022, Agata Karwacka