Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Badmintonie.

Dnia 11 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Staszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Badmintonie. Wszystkich przybyłych na zawody przywitał dyrektor szkoły. Minutą ciszy uczczono zmarłego Zbigniewa Wojciechowskiego – promotora badmintona na ziemi świętokrzyskiej, wieloletniego pracownika Kuratorium Oświaty w Kielcach. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, swoją obecnością również zaszczycił świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, obaj Panowie brali udział w zawodach. Powodzenia zawodnikom życzyli włodarze naszego miasta Pan Burmistrz i Pan Starosta. Z naszej placówki udział wzięły Panie: Agnieszka Strzałka, Marlena Rzepa, Agnieszka Lewita, Paulina Ciemińska, Renata Borecka, Renata Charyga, Ilona Skuza, Agata Dynak, Maria Kluszczyńska, Justyna Lis, Lidia Bąk. Mimo silnej konkurencji niektóre mecze skończyły się wygraną. W Mistrzostwach wzięło udział wielu zawodników z różnej grupy wiekowej, byli m.in. Mistrzowie Europy i Polski w badmintonie. Najlepsi otrzymali statuetki oraz upominki.

Tekst: Agnieszka Strzałka

Foto: Przedszkole nr 8