Poznajemy zwierzęta egzotyczne

20 lutego w grupie ,, Chochliki” odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem zespołowej gry planszowej ,, Trefliki w przedszkolu”. Podczas zajęć dzieci utrwalały swoją wiedzę n/t zwierząt egzotycznych całego świata. Dzieci poznały nazwy kontynentów, oraz zwierzęta zamieszkujące je. Chochliki obejrzały krótki film edukacyjny o Arktyce i Antarktydzie. Podczas zajęć kształtowano również kompetencje w zakresie języka angielskiego. Dzieci poznawały nazwy zwierząt, części ciała. Przeliczały zwierzęta i śpiewały piosenkę pt. ,, Let`s go to the Zoo” .Kolejnym elementem zajęć była gra planszowa, która dotyczyła głównego tematu zajęć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w grze, były podzielone na dwie drużyny: Tygrysy i Lwy. Podczas gry dzieci uczą się przestrzegania zasad, zdrowej rywalizacji. Gra wzbudza wiele emocji, mobilizuje dzieci do działania, aby drużyna mogła wygrać. Wszystkie dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Lidia Bąk, Iwona Grzybowska

27-02-2023, Agata Karwacka