Warsztaty plastyczne

24 lutego w grupie ,, Chochliki” odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez lokalnego artystę malarza pana Józefa Juszczyka. Dzieci pod kierunkiem pana Józefa poznały technikę rysowania zwierząt pastelami olejnymi. Pan malarz przekazał dzieciom istotne wskazówki, które wykonuje się podczas tworzenia prac plastycznych. Uświadomił dzieciom, że podstawą w twórczości plastycznej jest najpierw obserwacja rzeczy, przedmiotów, zwierząt, ludzi i zjawisk przyrodniczych.Przedszkolaki wraz z panem Józefem rysowały wg instrukcji postacie zwierząt : kota, psa, królika, słonia. Chochliki świetnie sobie poradziły z tym zadaniem, niektóre z nich ujawniły talenty plastyczne.Z wykonanych prac została zorganizowana wystawa, którą można zobaczyć w holu przedszkola. Zapraszamy.

Lidia Bąk, Iwona Grzybowska

27-02-2023, Agata Karwacka