Zajęcia z Weroniki Sherborne w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

W ramach Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w naszej placówce zostały przeprowadzone zajęcia ruchowe metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Na zajęciach obecni byli rodzice z dziećmi.

Zaproponowane ćwiczenia kształtowały u dzieci świadomość własnego ciała i przestrzeni, nawiązywania bliskiego kontaktu z innymi osobami poprzez ruch i dotyk oraz dzielenia z nimi przestrzeni. Zabawy budowały więź emocjonalną, pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.

Zajęcia przeprowadzone zostały w dużej sali, gdzie każdy mógł swobodnie wykonywać ćwiczenia. Do zabaw wykorzystano następujące pomoce: chusta animacyjna, koc, płyta z muzyką relaksacyjną.

Miła atmosfera, zaangażowanie rodziców i dzieci sprawiło, że wszystkim podobały się zajęcia a szczególnie dzieciom, które zgłosiły chęć udziału w kolejnych.

Renata Pec, Ewelina Toporowska

20-05-2022, Agata Karwacka